Podajniki ślimakowe są to identycznie jak atomizery, najodpowiedniejsze oraz obecnie bardzo powszechne sposoby na unowocześnienie mechanizmu podawania opału do kotła. Podajniki ślimakowe produkowane są o różnorodnych wielkościach oraz mocach. Obecnie na rynku znajdziemy podajniki stalowe oraz żeliwne. We współzależności od potrzeb każdy podajnik dostosowany jest do wypalania różnego typu opału począwszy od ekogroszku poprzez miał, węgiel do pelletu, ale również zrębków. Podajniki te mogą mieć palenisko koliste stałe bądź także obrotowe lub prostokątne. Podajnik ten ma przede wszystkim za zadnie przekazanie opału z pojemnika bezpośrednio do komory wypalania we właściwych dawkach oraz odstępach czasu co ustawiane jest przez regulator.

Podajnik ślimakowy do pieca – sposób funkcjonowania

Podajnik ślimakowy jest nieodłączną częścią kotła centralnego z automatycznym dozowaniem paliwa typu ekogroszek oraz wielu innych. Podajnik ślimakowy do pieca na ekogroszek bądź pieców na pellet to bardzo praktyczne, ale również wygodne wyjście przede wszystkim ze względu na dość prostą i nieskomplikowaną obsługę takich kotłów. Podajnik ślimakowy w piecu transportuje sypkie paliwo do paleniska, w jakim palona jest tylko taka ilość opału, którą potrzebujemy do podgrzania wnętrz własnego domu do oczekiwanej temperatury. Powoduje to, że wykorzystywanie kotłów na pellet bądź ekogroszek z podajnikiem ślimakowym ma niezwykle dobre opinie pośród osób, które zdecydowały się na takie wyjście. Dzięki temu kocioł ten może swobodnie funkcjonować poprzez cały czas grzewczy, natomiast my nie musimy spędzać w kotłowni dużo czasu.

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem kotła z podajnikiem ślimakowym, to sprawdźcie ofertę firmy Kotły – Mocek – kotły ecodesigne.

 

 

Kategorie: Blog