Osoby, które chcą tanio ogrzewać swój dom, najczęściej wybierają kocioł, w którym spalane jest paliwo stałe. Wybranie najbardziej odpowiedniego kotła na węgiel nie jest dzisiaj łatwą sprawą z uwagi na to, iż w sklepach oferta tego typu kotłów jest bardzo szeroka.

Żeliwny czy stalowy?

Jeszcze kilkanaście lat temu do produkcji kotłów co używane było przede wszystkim żeliwo. Dzisiaj na rynku przeważają stalowe kotły co. W porównaniu z tymi wyprodukowanymi z żeliwnych odlewów mają wyższą sprawność. W ofercie można znaleźć dzisiaj kotły mniej lub bardziej zautomatyzowane. Stopień automatyzacji kotła decyduje o tym, jaki rodzaj węgla może w nim być spalany.

Mniej lub bardziej wygodne w obsłudze

Na rynku dostępne są kotły na paliwa stałe zasypowe oraz automatyczne. Te drugie są zdecydowanie bardziej komfortowe w obsłudze. Elementem tych drugich jest zintegrowany zasobnik na węgiel, dzięki czemu opał uzupełnia się raz na kilka dni. W kotłach tych nie spala się węgla tradycyjnego, ale ekogroszek.

Ekologiczne kotły z żeliwnym podajnikiem

Najlepszej jakości kotły 5 klasy oferuje firma Kotły Mocek. Całkowicie żeliwny podajnik oraz łatwy sposób czyszczenia a także 5 lat gwarancji objętych bezpłatną naprawą kotła. Sprawdźcie ofertę – kocioł ekogroszek.