Podczas planowania zakupu nowego pieca na opał stały musimy pamiętać, że aktualnie na naszym rynku dostępne są tylko kotły 5 klasy. Są one stanowczo bardziej ekologiczne od dotychczasowych pieców, ponieważ wytwarzają mniej zanieczyszczeń oraz cechują się bardzo łatwą i komfortową obsługą. Urządzenia te są korzystne nie tylko dla środowiska, ale także dla odbiorców.

Producenci kotłów 5 klasy gwarantują, że użytkowanie tych urządzeń ma pozytywny wpływ nie tylko na środowisko, ale także dla naszych funduszy. Ważną zaletą tych kotłów jest to, że produkują mniej niż 10% zanieczyszczeń, co sprawia, że funkcjonują w sposób nieodczuwalny, dobrze wpływają na czystość palenia oraz zużywają mniej opału. Od 2017 roku każdy producent pieców ma obowiązek wytwarzać wyłącznie kotły 5 klasy, ponieważ jest to aktualnie najczystsze urządzenia do spalania paliw stałych. Kolejną ogromną zaletą tych kotłów jest to, że palą na raz małą ilość opału, tworząc minimalne ilości sadzy oraz smoły, co sprawia, że kotły te istotnie przyczynia się do zmniejszenia emisji smogu.

Jeśli planujecie zakup kotła 5 klasy zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Kotły – Mocek. W ofercie znajdziemy piece co oraz akcesoria, sterowniki i palniki. Sprawdźcie szczegóły – kocioł ecodesigne.