Każdy dom musi posiadać kocioł co, jeśli oczywiście nie jest to dom ocieplany z sieci ciepłowniczej czy budynek pasywny, który radzi sobie w zupełności wykorzystując zaledwie ciepło produkowane przy okazji naszych codziennych czynności. Obecnie, głównie ze względów ekologicznych, można liczyć na dotacje współfinansujące kotły co. Teoretycznie może je dostać każdy, ale jest tu oczywiście szereg warunków.

Czy dotacja na kotły co mi się należy?

Jeśli jedyna opcją ogrzewania w naszym domu są kotły co na paliwo stałe, bo po prostu nie mamy szans na nic innego, wtedy sprawa jest prosta. Możemy nawet uzyskać dopłatę do wymiany starego kotła, jeśli miał niską klasę energetyczną. Jeśli mamy możliwość podłączenia u siebie gazu, wtedy dopłata będzie przysługiwała, ale tylko do kotła gazowego kondensacyjnego. Z kolei jeśli w naszym otoczeniu jest instalacja ciepłownicza, będziemy musieli skorzystać z przyłącza do niej, ponieważ tylko na taką inwestycję uzyskamy dofinansowanie. Na inne kotły co dofinansowania nie będzie.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kotła CO 5 klasy, który jest przyjazny środowisku – sprawdź ofertę firmy Kotły Mocek –  kocioł ekoprojekt dotacja.