Większość domów w naszym kraju ogrzewanych jest węgiel. Niestety w większości przydomowych kotłowni znajdują się przestarzałe kotły, które są kłopotliwe w obsłudze i mają niską sprawność. Na rynku są już jednak dostępne nowoczesne kotły co na węgiel. Jaki kocioł warto wybrać?

Modernizując starą kotłownię czy też wybierając kocioł do nowo wybudowanego domu warto zwrócić uwagę na nowoczesne kotły wyprodukowane ze stali z podajnikiem. Są to kotły przeznaczone do spalania ekogroszku. Opał w kotłach z podajnikiem uzupełniany jest w sposób automatyczny. Obsługa takiego nowoczesnego kotła wymaga znacznie mniej wysiłku niż kotła zasypowego.

Nowoczesne kotły co na węgiel są bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Ilość związków siarki, tlenków węgla i pyłów, które emitują do atmosfery te nowoczesne kotły jest znacznie mniejsza. Nowoczesne urządzenia zużywają też mniejszą ilość opału. Jest to jeden z powodów, dla których warto wymienić stary kocioł węglowy na nowy. Na rynku do wyboru są nie tylko kotły z podajnikiem, ale także kotły komorowe.

Zbiornik na opał oraz ekologiczne kotły

Jesteś zainteresowany zakupem kotła CO 5 klasy lub zbiornikiem na opał? Sprawdź ofertę firmy Kotły Mocek – zbiornik na ekogroszek.