Wybierając kocioł CO analizujemy wiele czynników. Nie oznacza to jednak, że zawsze jesteśmy w takim samym stopniu zadowoleni z dokonanego przez siebie wyboru. Satysfakcja z niego w dużej mierze jest uzależniona od tego, czy kotły CO są w stanie pokryć zapotrzebowanie na ciepło, jakie charakteryzuje dany budynek.

Określenie mocy urządzenia nie musi być jednak trudne. Pomagają nam w tym parametry, z jakimi mamy do czynienia poddając analizie projekt budowlany. Co ciekawe, błędne jest nie tylko niedoszacowanie mocy kotła, ale również przeszacowanie jej. Przez większość czasu urządzenie pracuje przecież z mocą normalną, a więc mniejszą od maksymalnej i tylko wtedy możemy mówić o jego największej sprawności. Jeśli więc będzie ona przeszacowana, wyższe wydatki eksploatacyjne wcale nie muszą przełożyć się na wyższy komfort cieplny. Samo szacowanie mocy może czasem nastręczać problemów zwłaszcza, gdy wybieramy nasz pierwszy kocioł. W takim przypadku doskonałą opcją będzie zwrócenie się o pomoc do specjalisty.

Kotły CO na dotacje

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem pieca CO 5 klasy, który jest przyjazny środowisku – sprawdź ofertę firmy Kotły Mocek – kotły co dotacja.